EN | TR | RU | AR
0553 699 31 11

Terleme Önleyici Sprey

Terleme ÖnleyiciHiperhidroz, en sık görülen cilt problemlerinden biridir. Şikâyetlerin %40′ına yakınını koltukaltı terlemesi oluştururken, el ve ayak terlemesi bu şikâyetleri takip eder. Hiperhidroz, nadir olarak yüzde de görülebilir.

Hiperhidroz ter bezlerinin aşırı çalışmasından veya sorunlu bölgede fazla miktarda bulunmasından kaynaklanır. Vücudun her yanında ter bezleri bulunsa da, en sık bulundukları yerler koltukaltı, el ve ayak bölgesidir. Hiperhidroz sorunu olanlarda bu bölgeler sürekli ıslak kalır. Bu ıslaklık estetik görüntüyü bozar, özellikle ayak bölgesinde egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarına yol açar.

Bu durum kişiyi sosyal hayatta zor durumda bırakmakla birlikte, günlük aktivitelerin sürdürülmesini de zorlaştırır. Sürekli terlemeden kaynaklanan bakteri birikimi ve ter kokusu da sosyal yaşamında kişiyi zor durumda bırakan bir sorun halini alır.

Aşırı terleme sorunu, Dr. Angel Terleme Önleyici Sprey ile kontrol altına alınabilir.

Dr. Angel Terleme Önleyici Sprey, uygulandığı bölgedeki ter bezi kanallarında mekanik engel oluşturarak terlemeyi engeller, nemi azaltır ve cilde tazelik verir. Uygulandığı bölgede terleme olmayacağından terin ıslaklığından kaynaklanan kötü görüntü ve ter kokusu ortadan kalkar.